Med


V naší nabídce jsou:

Med květový lučníMed květový luční

900g  220 Kč

450g  125 Kč

Převážně světlý med, získávaný z květných i mimokvětných nektárií rostlin, s velmi příjemnou chutí a vůní. Mezi nejčastější květové medy u nás patří med luční a lipový.

Květový luční med má vysoký obsah bílkovin a jednoduchých cukrů. Právě díky podílu bílkovin a vitamínů je velmi prospěšný pro děti, starší jedince nebo osoby po operacích – pomůže s rychlejší obnovou tkání. Je součástí lidového léčitelství už po několik staletí.

Přirozenou vlastností většiny květových medů je dřívější krystalizace („zcukernatění“) než u ostatních druhů.


Med květový pastový

Med květový pastový

900g  220 Kč

450g  125 Kč

Koncentrát z květů rostlin, speciálně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací. Zamícháním medu během krystalizace vzniknou v medu malé krystalky, které zachovají krémovou konzistenci medu na dlouhou dobu.

Procesem pastování medu si samozřejmě med zachovává všechny kvalitativní vlastnosti květového medu, mění se pouze jeho konziszence a barva, která je bílá až žlutá.

Pastovaný med je výborně roztíratelný, má lahodnou chuť a je velmi bohatý na bílkoviny a vitaminy.


Med medovicový

Med medovicový

900g  250 Kč

450g  145 Kč

Výrazně aromatický med tmavé barvy vzniká jako vedlejší produkt činnosti stejnokřídlého hmyzu. Hmyz (mšice, červci) přefiltruje mízu jehličnatých a listnatých stromů, kterou včelky posléze posbírají.

Medovicový med má méně bílkovin, ale více stopových prvků, minerálních látek a vitamínů.

Tento druh medu zůstává déle tekutý. Je ideální pro nachlazení, posílení imunity nebo proti nervozitě.